Продавець ЛІНКОР розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
63 відгуків
ЛІНКОР
+380 (97) 642-20-05

Клеї

Серед сухих розчинних сумішей особливе місце займають склади, що клеять.  Будівельні клею це складні склади, які утворюються з великої кількості різних компонентів для забезпечення необхідних властивостей необхідних для використання складу для використання в певних умовах.  У будівництві клею застосовуються при виконанні робіт з різними видами декоративної плитки, природного каменю.  Окрема категорія клею призначається для кріплення гіпсових і деяких інших облицювальних виробів, плит з пінополістиролу, плит з мінерального волокна і тому подібних.  Перевагою застосування будівельних сухих сумішей вважається висока міцність з'єднання, простота в приготуванні і незначна кількість відходів.

Який краще вибрати клей для плитки для облицювання ванної кімнати та інших приміщень

Сьогодні будівельний ринок пропонує широкий асортимент клейових складів, створених для облицювання приміщень керамічною плиткою. Як грамотно підібрати відповідний клей для обробки ванної, якими властивостями повинен володіти клейовий склад враховуючи відгуки фахівців – на ці та інші важливі запитання ви знайдете відповіді в статті, розташованої нижче.

Що слід врахувати при виборі плиткового клею
Задаючись питанням, який купити клей для плитки, необхідно взяти до уваги наступні нюанси:

Матеріал облицювальної плитки
Місце, де буде проводитися облицювання
Тип поверхні, на якій буде проводитися облицювання

Для внутрішнього облицювання плитка найчастіше використовується з кераміки, керамограніта і гіпсу. Гіпсова плитка практично завжди має глянсову поверхню. Тому даний вид кахлю використовують, переважно, в якості точкових вставок при облицюванні стін у ванній кімнаті або кухні. Плитка має відносно невелику вагу і, так як вона використовується тільки при обробці настінних поверхонь, для укладання підійде практично будь-який клей, що забезпечує належну адгезію (зчеплення з поверхнями).


Трохи складніше з керамічною плиткою і керамогранітом. Чим більше їх площа і товщина, тим більше вага даних матеріалів. При укладанні керамограніта на підлогу, особливо турбуватися не варто, а от при облицюванні настінних поверхонь обов'язково слід врахувати навантаження, яку клейовий склад здатний витримати в затверділому стані. Тобто, чим масивніше і важче використовуючий облицювальний матеріал, тим сильніше повинен бути клей.


Крім розмірів і ваги плитки, варто приділити увагу тому середовищі, в якій буде проводитися облицювання. Ванна кімната – це приміщення з підвищеною вологістю. Навіть якщо не відбувається безпосередній контакт води з поверхнею стін або підлоги, все одно плитковий клей здатний вбирати в себе вологу з повітря. Оскільки ванну експлуатують періодично, а не всі 24 години на добу, відбувається циклічне підвищення вологи в шарі клею, який утримує кахлі. Таке циклічне набухання і просушування в наслідок призводить до руйнування структури клею.


Властивості сучасних складів облицювального клею, дозволяють покласти кахель на заштукатурені, гіпсові, дерев'яні металеві, бетонні і пластикові площині. Тому клей підходить для однієї поверхні, може абсолютно не підійти для облицювання іншого.

Різноманіття клейових сумішей
Умовний поділ клейових складів по групах

1 група – тонкошаровий клей для плитки. У цю групу входить клей, виготовлений з дуже дрібнозернистого або кварцового піску, високих марок цементу і полімерних добавок. Клейові склади з даної групи наносяться з товщиною шару не більше 10 мм на рівну та стійку поверхню. Стандартний представник цього виду клею на будівельному ринку - Mira 3100 unifix.


2 група – товстошаровий клей. Асортимент цієї групи включає в себе клейові суміші, що дозволяють формувати між лицювальним матеріалом і площиною стіни або підлоги шар від 10 до 25 мм. Типовий представник толстослойного клею – Kreisel maxi multi 107. Рекомендується використовувати товстошарових клей тільки в тому випадку, якщо необхідно виконати облицювання малої площі з нерівною поверхнею. Якщо ж необхідно покласти плитку в аналогічних умовах, але у великих масштабах, то набагато економічно вигідніше нерівну поверхню попередньо вирівняти цементно-піщаною штукатуркою або стяжкою.


3 група – еластичний плитковий клей. Клеї цієї групи найбільш підходять для керамічної плитки або керамограніта з низьким коефіцієнтом вологовбирання. Зазвичай такий клей використовують для укладання облицювальної матеріалу на термоматы електричного теплого статі або на поверхню тонкої цементно-піщаної стяжки водяної підлоги. З-за підвищеного вмісту в його складі полімерних сполук, при циклічному зміні температури, структура затверділого клею не руйнується. Клеї цієї групи дорожче попередніх склеювальних складів, і, якщо не стоїть у планах монтаж теплої підлоги, використовувати їх нераціонально. Типовий представник такого клею на будівельному ринку – «Knauf Flexkleber».


4 група – плитковий клей з вмістом епоксидних смол. Цього різновиду властива 100% водонепроникність. У продажу зустрічаються суміші як у звичному сухому вигляді в мішках по 20-25 кг, так і в густому рідкому вигляді. Епоксидні клеї використовують для облицювання басейнів, цілодобово працюють саун і лазень, і для облицювання процедурних медичних кабінетів. Приклади епоксидного клею –Ceresit CU 22. Вартість клейових сумішей на основі епоксидних компонентів порівняно висока.


5 група – фунгіцидний плитковий клей. Це марки плиткового клею, компонентами яких є спеціальні добавки, що запобігають формування і зростання грибка або цвілі. Клей не дешевий, проте, якщо в квартирі проживають маленькі діти або люди зі зниженим імунітетом, то фунгіцидний клей стане ідеальним рішенням при облицюванні приміщень.

На ринку будівельних матеріалів, в асортименті продукції відомих виробників, часто зустрічається клей, поєднує в собі кілька вищевказаних властивостей. Наприклад, він може бути одночасно фунгіцидну та еластичним.
Білий або сірий плитковий клей – що краще?
Стандартно, що білий, що сірий плитковий клей, виготовляють із середніх і високих марок цементу. По міцності, гігроскопічності і іншим характеристикам клейові маси можуть бути однакові. Виникає тоді питання: так у чому ж різниця білого і сірого клею для плитки? Вся справа в тому, що такі матеріали як сланцевий декоративний камінь, штучний або натуральний мармур і деякі види скла при облицюванні здатні переймати темний колір сірого клею і, відповідно, матеріал втрачає свої привабливі якості. Крім вищевказаних облицювальних матеріалів, на білий плитковий клей також укладають настінну мозаїку.

Укладання мозаїки проводиться тільки на білий плитковий клей
Який клей краще підходить для укладання кахельної плитки на бетон і заштукатурені поверхні
Базова основа клейових складів може бути наступна:

Дисперсійна – синтетичні смоли з органічними добавками
Епоксидна – епоксидно-поліуретанові смоли з додаванням каталізатора
Цементна – середні і високі марки цементу

Для отримання нормальної адгезії – зчеплення клею з поверхнями - підходять клейові суміші, що базуються на епоксидній або цементної базі. Клей на дисперсійній основі використовувати для облицювання кахлем бетону не можна.
Який плитковий клей підійде для оздоблення плиткою гіпсокартону
Багато залежить від приміщення. У ванній і в аналогічних приміщеннях, для яких характерна висока вологість, плитку на гіпсокартон укладають на епоксидний або еластичний цементний тонкошаровий клей. У разі якщо мова йде про укладання облицювальної матеріалу у відносно сухому приміщенні, то, крім вищезазначених, також можна використовувати суміші на основі синтетичних смол. У деяких випадках кахель на гіпсокартон можна покласти на гіпсовий клей, призначений для приклеювання гкп до несучих стін.

Навіть при використанні вологостійкого гіпсокартону і плиткового клею, у ванній кімнаті перед облицюванням на поверхню монтують сітку зі скловолокна і наносять шар вологостійкої шпаклівки або плиткового клею з низькою гігроскопічністю.
Що таке «універсальний плитковий клей» і чи підходить він для ванної кімнати
Під поняттям "універсальний плитковий клей" зазвичай мається на увазі середній за своїми якостями склеювальний склад. Тобто, універсальний плитковий клей - це не склад з таким набором характеристик, як вологостійкість, стійкість до перепадів температур, до вібрації і агресивних середовищ. Це стандартна клеюча суміш для облицювання кахлем нормальних поверхонь у звичайних умовах. При виборі та купівлі клею, ніколи не треба відразу приймати рішення про придбання на підставі написи на упаковці "універсальний плитковий клей". Слід більш розумно дізнатися конкретні властивості того чи іншого клейового складу.

ПЛИТКОВИЙ КЛЕЙ ВСІХ ТИПІВ ДЛЯ КАХЛЮ
На сучасному ринку представлена величезна кількість обробних і будівельних матеріалів, асортимент яких постійно розширюється за рахунок появи нових видів такої продукції. Подібна тенденція торкнулася також групи плиткових матеріалів і всіх супутніх їм товарів. Яскравим представником останніх є клей, призначений для монтажу керамічної плитки. Цей облицювальний матеріал пред'являє досить жорсткі вимоги до складів, що забезпечує його надійну фіксацію на оброблюваної поверхні. 

Якщо трохи згадати, то ще якихось 15-20 років тому керамічна плитка лягала виключно на цементно-піщаний розчин, в який додавали певну кількість вапна. Такий спосіб монтажу сьогодні вже практично не використовується, оскільки у нього є досить багато недоліків. Плитка, як відомо, відрізняються між собою складом, сферою застосування та внутрішньою структурою, тому клей для неї має не лише відповідати її конструктивними особливостями, але і володіти хорошою адгезією, морозостійкістю і здатність протистояти різним вологим впливів. 

КРИТЕРІЇ ВИБОРУ КЛЕЮ ДЛЯ ПЛИТКИ
Що ж потрібно враховувати при виборі плиткового клею? Існує безліч критеріїв, кожен з яких відіграє свою певну роль при покупці цього матеріалу. Основними з них є: 

тип оброблюваної поверхні — гіпсокартон, залізобетон, блокова стіна і т. д.; 
умови роботи; 
розмір плитки; 
конструктивні особливості облицювання; 
величина навантаження на керамічну плитку; 
ступінь адгезії з оброблюваною поверхнею. 
Якщо говорити про умови роботи, то тут мається на увазі монтаж керамічної плитки зовні або всередині приміщень. В даний час можна придбати клей як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт, що зазвичай вказується на упаковці зі складом.

Від ваги плитки безпосередньо залежить ступінь адгезії клею для неї. Чим вона важча, ніж кращим зчепленням повинен володіти сполучний розчин. Наприклад, для традиційних різновидів керамічної плитки ідеально підходить клей, адгезія якого дорівнює 1 МПа. Така облицювання прослужить як мінімум кілька десятиліть, чудово витримуючи при цьому навіть значні вібрації і механічні навантаження. Якщо планується використовувати плитку великих розмірів, то склад для неї повинен володіти показником 1,1 МПа. Такий клей здатний витримати важку плитку, на яку до того ж постійно впливати сильний тиск. 

Якщо керамічна плитка укладається на основу, піддається значним деформаціям, то в цьому випадку необхідно використовувати еластичний клей з поліпшеними адгезійними характеристиками. В іншому випадку облицювання з часом просто розтріснеться, причому навіть від незначних навантажень на основу. Найбільшою вібрацією мають теплі підлоги, стіни з пористих бетонних блоків, залізобетонні конструкції і гіпсокартон. Якщо на таку підставу поставити плитку з застосуванням нееластичного твердого клею, то облицювання з часом розтріснеться і поступово зруйнується. 

СПОСОБИ НАНЕСЕННЯ ПЛИТКОВОГО КЛЕЮ
Часто виникають запитання, як правильно наносити клей: на плитку, на стіну або на плитку і стіну одночасно, та у яких випадках який спосіб краще застосовувати? Від цього залежить якість і довговічність експлуатації плиткового покриття.

Перший спосіб це нанесення клею на плитку. Беремо плитку, беремо клей, наносимо його і знімаємо надлишки гребінкою. Далі, або по лазеру, або по рейці приклеюємо її на стіну. І даємо, як кажуть, хорошу «вібрацію», бажано поперек напрямку нанесення клею гребінкою. Якщо робимо роботу по лазерному рівня, необхідно плитку встановлювати на пів сантиметра вище позначки, так як плитка буде трохи сповзати. Сповзати вона буде не довго, все залежить від клею. У клею завжди написано час коригування плитки. Буквально через хвилину плитка вже схоплюється і перестає сповзати, тоді її потрібно поправити. Причому потрібно поправляти плитку зверху вниз тому, що в іншому випадку вона буде повертатися, трохи просідаючи. При правильній правці натяг клею добре утримує плитку і не дає їй сповзати далі.

Наступний спосіб – це нанесення клею на стіну. Це самий швидкий спосіб. Наносимо клей на стіну зубчастою стороною шпателя. Гребінку беремо обов'язково двома руками і щільно притискаємо до поверхні стіни, щоб уникнути нерівності нанесення клею. При такому нанесенні шар виходить трохи більший, ніж нам треба, що зменшує утворення надлишок клею. Розмір площі нанесення клею залежить від досвіду працюючого, тобто від тієї кількості плиток яке він зможе встановити до повної коригування клею. Також необхідно дотримуватися головні умови – не проводити роботи в спеку і відсутність протягів. Дотримання цих умов запобігає вивітрюванню клею, і зберігають час його коригування. Такий спосіб нанесення застосовується при роботі на великих площах.

Ці два способи нанесення клею використовуються в основному для внутрішніх робіт, так як в цих умовах достатньо 80-90% заповнення площі плитки клеєм. При укладанні плитки на вулиці жодних пустот не допускається, тобто заповнення має бути 100%. А це можливо тільки при нанесенні клею і плитку, і на стіну. При цьому способі розчин наноситься великим зубчастим шпателем, щоб при натисканні на плитку, клей повністю видавився у вільний простір і повністю заповнив її поверхню. Ребра шару на плитці і на стіні повинні бути перпендикулярні. Такий спосіб більш трудомісткий, але на вулиці, це просто необхідно.

Використання цих способів нанесення клею дозволить вам швидко і якісно облицювати стіни будь-якого приміщення.

КУПІВЛЯ ПЛИТКОВОГО КЛЕЮ
В даний час плитковий клей представлений широким асортиментом продукції від безлічі виробників, що дозволяє без особливої праці вибрати саме той склад, який найкращим чином буде відповідати поточним потребам.

У компанії Лінкор Трейдинг можна замовити і купити плитковий клей в будь-якій кількості з доставкою на об'єкт. Оплата здійснюється за готівковий і безготівковий розрахунок. Телефонуйте нашим консультантам, щоб отримати безкоштовний розрахунок та рекомендації за типом клейового складу для кахельної плитки, витраті і необхідній кількості для придбання.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner