Як підібрати покриття для підлоги при ремонті на кухні
У яких же матеріалах для підлогових покриттів об'єднання єднуються такі характеристики, як практичність, вологостійкість, функціональність, міцність і естетична привабливість? Давайте ж зупинимося на окремих видах покриттів для кухні, щоб з'єднання явилася можливість вибору за такими властивостями, на що раджу звернути вашу увагу. Це екологічність матеріалу, стійкість до вологи і постійним змінам мікроклімату в кухонному приміщенні, довговічність, а також, легкість укладання, простота догляду і, звичайно, краса.
Керамічна плитка і керамограніт
На сьогодні керамічна плитка — безперечний лідер серед підлогових покриттів на кухні. Цьому сприяє різноманіття розмірів і забарвлень, форм і текстур, а також, можливість укладання самими різними способами і варіантами, поєднуючи рисунок поверхні і декори.
З практичних особливостей хочеться відзначити міцність керамічної плитки, стійкість до вологи, хімічних речовин, вогню, а також величезний вибір за технічними характеристиками для конкретних приміщень. Зазвичай такі характеристики зазначаються в супровідній документації і на упаковці, де обумовлена область застосування плитки.
Для кухонного плитки важливо, щоб коефіцієнт ковзання мав значення не нижче 0,5, але краще — 0,75, а група зносостійкості не нижче 3 (PEI III). При виборі зверніть увагу на тон кольору і калібр плитки, оскільки в різних упаковках вони можуть відрізнятися навіть в одного виробника.
Керамічна плитка буде служити довго, ви не пошкодите її, навіть часто переставляючи меблі. Вона є діелектриком і не проводити струм, не вигорає від сонячних променів. Особливо покупцям подобається, що керамічні матеріали екологічні, вони считают за краще трохи переплатити (плитка не дешевий матеріал), альо бути спокійним на цей рахунок.
Керамограніт — це різновид плитки з такою перевагою, як найвища твердість. По всім іншим параметрам він подібний плитці. Керамограніт часто застосовують для підлогових покриттів у великих кухнях заміських будинків, а також, для обробки просторих холів, вестибюлів, залів общественных будівель.
Найбільш зносостійкий матовий керамограніт, оскільки при виготовленні він після випалу не піддається механічній обробці. Глибоким кольором, блискучою поверхнею має глазурований (смальтированный) керамограніт. Матеріал надзвичайно красивий, але схильний до стирання при дії абразивних речовин. Недолік плитки і керамограніта — це їх холодність, яку зазвичай усувають, встановлюючи системи теплої підлоги.
Ламінат
Ламінат подобається багатьом, як недорогий замінник паркету. Його основою є ДВП або ДСП, на яку під спеціальне прозоре покриття наклеюється папір з різноманітними візерунками, частіше всього, що імітують деревину будь-яких порід дерев. Також ламінат може бути виготовлений під мармур, сланець, граніт, кераміку.
Його нескладно укладати, він теплий і приємний при зіткненні, за ним легко доглядати. Однак один недолік значно знижує відсоток його застосовності в якості кухонних підлогових покриттів — це відсутність стійкості до вологи. При попаданні води на поверхню ламінату, її слід швидко видалити. Якщо ви все ж зважилися укласти ламінат в зоні кухні, то доведеться акуратно з ним поводитися і стежити, щоб рідини не розливалися на поверхні підлоги.
В останні роки з'єднання явився новий матеріал, який випустив, практично, всі великі виробники покриттів. Це водостійкий ламінат, не боїться води, завдяки застосуванню пластикової основи замість ДВП і спеціальної просочення замкового механізму. Однак, поки цей матеріал має досить високу ціну і бентежить деяких споживачів присутністю пластику. Хоча, цілком можливо, що йому належить майбутнє.
Лінолеум
До стійким підлоговим покриттям відноситься лінолеум, він з успіхом використовується для обробки підлоги в різних кімнатах, в тому числі, на кухні. В останні десятиліття цей матеріал видозмінився, він був вдосконалений, поліпшилися не тільки якісні характеристики, але і дизайн.
На його поверхні можна спостерігати відмінну імітацію мармур і дерева, керамічної плитки і шкіри. Матеріал не вимоглива до догляду і монтажу. Цілком можна самостійно виконати укладання підлогового покриття за допомогою лінолеуму, виконавши лише одну вимогу: основа повинна бути ідеально рівним. Лінолеум зі збільшеною товщиною захисного шару особливо довговічний. Вважається, що його середній термін служби — 9 років, але насправді він може служити набагато довше.
Коркове покриття
Поки не дуже часто власники квартир і будинків використовують на кухні такий натуральний матеріал, як масив пробки. Це пов'язаність язано з деякою недовірливістю споживачів, в основі якої лежить думка, що м'яка які пробкові підлоги неміцні і боятися вологи.
Це не відповідає істині — м'яка і тепла пробка абсолютно не піддається впливу вологи і будь-забруднювачів, вона не жолобитися, не набірає воду, не гниє. Внаслідок цього, в такому покритті не утворюється грибок, не скупчується пил, воно підходить для використання в будинках, де живуть люди з алергією.
Коркове покриття можна мити навіть із застосуванням спеціальних хімічних засобів, воно витримує великі механічні навантаження, має звукоізолюючі, антистатичні, біоенергетичними властивостями. Пробкова підлога — задоволення досить дорогою, але його дивовижні властивості переважують чашу ваг з вартістю.
Бетон
Раніше бетон, покриття, використовувався виключно для зовнішніх робіт. Сучасні технології декоративних обробок змінили уявлення про нього і дозволили включити бетон в перелік покриттів для кімнат. Особливо він підходить для кухні в силу своєї міцності, відсутності реакції на вологу, силове навантаження, перепади температур.
Щоб змінити поверхню бетону, надати їй вигляд і фактуру натурального каменю, деревини та інших матеріалів, що застосовуються техпроцеси, в яких використовуються штампи, трафарети, кислотні барвники. Результат на поверхні закріплюється спеціальним просоченням і лаком.
Наливні або полімерні підлоги
Величезним поруч переваг володіють сучасні полімерні підлогові покриття, якщо порівнювати їх із звичними для нас матеріалами — керамічною плиткою та лінолеумом:
- екологічність — шкідливі речовини після заливки не виділяються;
- стійкість до вологи;
- зносостійкість і підвищена міцність;
- стабільність при температурних впливах і пожежобезпечність;
- бесшовность отріманої поверхні;
- відсутність реакції з хімікатами;
- несприйнятливість до уф-випромінювання;
- прискорений монтаж — пол заливається без попереднього вирівнювання;
- естетичність: існує можливість отримання глянсових і матових фактур, одноколірних, багатобарвних і, що імітують різні матеріали, 3D зображень.
Негативна сторона теж присутній у використанні наливної підлоги: його складно демонтувати, того, висока міцність стає не тільки плюсом, але і мінусом. Буває, що дизайн, особливо яскравий, з 3D ефектом, може набриднути і його захочеться замінити.
Підводячи підсумки, можна підкреслити, що при виборі підлогового покриття для кухні потрібно взяти до уваги характеристики застосовуваних матеріалів в відповідності з умовами їх експлуатації.
Майже всі названі покриття практичні та естетичні, але, все ж, для шкірного матеріалу можна виділити властивість, яке переважає.Якщо ви шанувальник всього натурального, то вашим вибором можуть дива не зовсім практичні матеріали - це паркет або дерев'яна яна дошка. Або більш практична керамічна плитка, коркове покриття, натуральний камінь, вартість якого значна, і він застосовується не дуже часто.
Наливна підлога або вініл підійдуть тим, хто про екологічність думає менше.
Якщо ваша кухня не завантажена, і краса обробки виходить на перший план, то ваш вибір - це штучний паркет, натуральне дерево або мармолеум (новий матеріал, різновид лінолеуму, виготовлений з натуральних компонентів).
Вас цікавить бюджетний варіант? Тоді - це вінілова плитка, ковролін або лінолеум.
- Як встановити маяки для штукатуркиМетод штукатурки по маяках дозволяє отримати рівну поверхню під наступне чистову обробку. При цьому установка маяків відноситься до найбільш проблемним для більшості новачків етапи робіт.Детальніше