Продавець ТОВ "ТОННА" розвиває свій бізнес на Prom.ua 3 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
49 відгуків
ТОВ "ТОННА"
+380 (68) 936-40-74

Які бувають загальнобудівельні матеріали?

Які бувають загальнобудівельні матеріали?
Особливості і використання матеріалів
Загальнобудівельні матеріали — це природні або створені за допомогою нових технологій будівельні вироби і конструкції для зведення нових споруд та ремонту старих.

Поряд з відомими матеріалами — деревиною, цеглою, каменем сьогодні використовуються залізобетонні вироби, цегла та стінові блоки, металопрокат, пластмаси і скло. Залежно від призначення, а також від умов будівництва та експлуатації будівель, роблять вибір матеріалів, кожен з яких повинен володіти певними властивостями, в тому числі, захисними від впливу зовнішнього середовища.

Наприклад, матеріал для будівель, експлуатація яких пов'язана з водою і пором, повинен бути водонепроникним, стійким до перепадів температур і змінюється циклів зволоження і висихання. Матеріал для зовнішніх стін звичайних будівель повинний зберігати тепло, тобто, бути не теплопровідним.

Якщо класифікувати будівельні матеріали за їх властивостями, то можна виділити чотири основних:
  • механічні (твердість, пружність, міцність при вигині, розтяг, стиск, пластичність, твердість);
  • фізичні (теплопровідність, щільність, вологовіддача, пористість);
  • технологічні (швидкість висихання і затвердіння, плавлення, теплостійкість, зручність монтажу);
  • хімічні (стійкість до гниття, корозії, розчинність, затвердіння).
Будівельні матеріали для зведення стін
Основна і велика категорія загальнобудівельних матеріалів — це вироби для несучих стін, які визначають міцність будинку і зовнішній вигляд, довговічність і, значною мірою, його вартість. У цій групі матеріалів найбільш затребувані сьогодні цегла будівельний і стінові блоки з ніздрюватих бетонів:
  • газобетонні;
  • пінобетонні;
  • керамзитобетонні;
  • пінополістиролбетоні блоки.
Цегла — традиційний, надійний, відмінно зарекомендував себе матеріал для побудови стін, він буває:
  • керамічний;
  • силікатна;
  • клінкерна;
  • шамотна (вогнетривкий);
  • спеціальний оздоблювальний.
Керамічна цегла виготовляється з глини і може бути порожнистим або повнотілою. Останній застосовується для зведення несучих стін, фундаментів, цоколів, підвалів, колон і перекриттів. З саману будують стіни з збільшеною теплоізоляцією.

Фото - несучі стіни з керамічної цегли. Будівельні матеріали

Цегла клінкерна з високою зносостійкістю служити для облицювання стін, він водо - і морозостійкий, його можна використовувати також для мощення доріжок.

Силікатна цегла виробляється з суміші з наповненням вапном і різними добавками, він теж цілком придатний для створення стін і, особливо, для міжкімнатних перегородок, оскільки володіє відмінною звукоізоляцією. Бездоганно поводиться при облицюванні будівель.

Додаванням шамоту (обпаленої глини) отримують вогнетривка шамотна цегла. Цей особливий матеріал, що витримує перепади температур до 1000оС, знайшов своє застосування для внутрішнього облицювання печей і камінів, а для стін його не використовують.

Переваги цегляних стін:
  • реалізація проектів будь-якої складності;
  • пожежна безпека;
  • міцність і тривалий термін служби;
  • хороша звукоізоляція;
  • екологічна чистота.
Газобетонні блоки — це пористий бетон автоклавного твердіння з низькою щільністю (300-500 кг/ м3). Завдяки полегшеному вазі матеріалу, існує можливість виробляти блоки збільшених розмірів (200х 250х 660 мм). Один блок замінює собою 15-20 цеглин і цегла перевершує за рівнем теплоізоляції. В якості матеріалу для стін зарекомендував себе одним з найкращих на сьогодні, завдяки:
  • невеликій вазі;
  • швидкості будівництва;
  • високої міцності;
  • низькій трудомісткості;
  • морозостійкості;
  • негорючість;
  • паропроникності;
  • отримання рівних і гладких стін.
При цьому, в якості міжкімнатних перегородок рекомендується використовувати пазогребневі плити, до складу якіх входити гіпс і портландцемент. Різні марки гіпсу впливають на міцність плит і їх вартість.

Пінобетон зовні схожий з блоками газобетону, але відрізняється за складом: замість вапна у виробництві використовують цемент. Це надає йому інші властивості: він має підвищену вологостійкість, більш гладку поверхню і велику усадку у порівнянні з газобетоном.

Керамзитобетонні блоки отримані методом пресування суміші з води, цементу, піску, а також керамзиту, який надає матеріалу відмінні теплоізоляційні властивості. А цемент надає міцність, тому, як для зовнішніх несучих стін, так і для внутрішніх перегородок — це відмінний матеріал. Блоки можуть бути пустотілі і повнотілі. У першому випадку, при зведенні стін, порожнечу можна заповнити утеплювачем. Випускаються керамзитобетонні блоки різних форм і розмірів, альо найчастіше, з габаритами 190х390х188 і 300х390х188 мм (для перегородок усередині будівлі — 190х390х90 мм).

Пінополістиролбетоні блоки відносяться до більш новим матеріалам, з яких можна побудувати будинок-термос. Вони мають великі розміри — 1000х250х250мм, внутрішні порожнечі, які заливають бетоном з арматурою, з'єднання єднуються між собою за допомогою системи «шип-паз». Практично, вони є одночасно незнімною опалубкою, і утеплювачем огороджувальної конструкцією. Високі параметри теплоізоляції, легкість, довговічність і велика швидкість зведення стін — це переваги таких блоків. Але, є і недоліки, — реакція на хімікати, необхідність хорошої примусової вентиляції в приміщенні.

Залізобетонні вироби
У будівельній сфері не менш важливими складовими є залізобетонні вироби, які широко застосовуються в різних областях. Залізобетонні вироби класифікують за видом армування, марку та щільності бетону, призначенням (для житлових, общественных і промислових будівель, інженерних споруд).

В будь-яких будівлях потрібні залізобетонні вироби для каркаса будинку, фундаменту, стін, сходів, перекриттів. Це можуть бути плити та блоки для фундаменту і стін підвалів, а також балки, ферми, арки для каркасу будівлі. Елементи інженерних систем теж можуть бути виконані у вигляді готових заводських залізобетонних виробів: для каналізації, вентиляції, водопостачання.

Наприклад, блоки з наскрізними каналами для вентиляції, монолітні панелі з проходять всередині каналізаційними трубами, бетонні кільця для систем водопостачання, сходові марші і площадки, перемички перекриття віконних і дверних прорізів.

Всі будівельні залізобетонні вироби для передачі навантаження і міцного зв'язку між собою забезпечені металевими закладними деталями.

Металопрокат для будівництва
Назва «металопрокат» говорить сама за себе — це вироби, виготовлені на прокатних станах з різних металів, але для будівельної сфери, частіше всього, застосовується сталь. Найбільш металопрокат широко застосовується в будівництві — це арматура кругла або профільна, металева двотаврова балка (двотавр), сталеві листи, квадрати, а також смуги, з сталі, прокатні металеві кутики, дріт і труби.

Арматура кругла, гладка бере участь у виготовленні кованих виробів, металевих конструкцій і деталей.

Профільна арматура — це основа залізобетонних конструкцій і часто застосовується для виробництва арматурних каркасів в каркасно-монолітному будівництві будинків.

Двотавр призначений для надійних з'єднань перекриттів будівель з металевими вузлами і конструкціями колон, для армування стволів шахт, посилення підвісних шляхів та будівництва мостів.Куточок металевий - один з найбільш широко застосовуваних виробів металопрокату.  У кожному проекті обов'язково бере участь прокатний куточок для посилення бетону і металевих конструкцій з двотаврів і швелерів в монолітному будівництві.

Листи сталеві бувають гарячо і холоднокатаний, рифленими.  У будівельних конструкціях їх з'єднують болтами, заклепками або зварюванням.  У промислових будівлях часто рифлені листи стали служать в якості настилів на ступенях і майданчиках сходових маршів.

Сталеві смуги і прут з квадратним перетином застосовуються не тільки в будівельних роботах, а й в декоративно-оздоблювальних при виготовленні кованих решіток і огорож.

Дріт прокатна низьковуглецевий є матеріалом для скріплення довгомірних металоконструкцій та інших вантажів при перевезенні.  А також основою для виготовлення цвяхів.

Труби прокатні різного діаметру і різних марок сталей, поряд з сучасними трубами, використовуються в побудові інженерних систем будівель.  Якщо вони мають квадратне або прямокутний перетин, то служать для спорудження полегшених каркасних конструкцій для складів, торгових і спортивних комплексів.

Наш інтернет-магазин будматеріалів дозволить вам придбати в режимі «онлайн» продукцію для будівництва, в тому числі, металопрокат, не виходячи з дому чи офісу. Разом з нашими менеджерами в телефонному режимі ви зможете підібрати необхідні загальнобудівельні матеріали гарантованої якості для проектів будь-якої складності.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner