Продавец ТОВ "ТОННА" развивает свой бизнес на Prom.ua 2 года.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
34 отзыва

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

ТОВ "ТОННА"
+380 (68) 936-40-74

Рулонні будівельні матеріали

ФУНКЦІЇ РУЛОННИХ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ


Рулонні матеріали застосовуються при створенні покрівель, фундаментів, зовнішніх стін і перегородок, перекриттів і підлог, ландшафтних систем і резервуарів. В основному вони націлені на захист будівельних вузлів і систем від води (краплинної, у вигляді пари), а також від вітру.

Крім того, різного типу рулонні матеріали виконують ще цілий ряд інших важливих функцій. До таким можна віднести:

Бітумні матеріали (основний і підкладковий килим покрівлі, гідроізоляція конструкцій).
Будівельні мембрани і плівки (вітрозахист, пароізоляція, гідроізоляція з функцією дифузії).
Будівельні сітки (армування штукатурок і обмазувальної гідроізоляції).
Геотекстиль (фільтрація в заглиблених в грунт системах, захист дренажів від коренів).
Спінені полімери (пружна підкладка під плаваючі підлогові покриття, звуко - і теплоізоляція повітроводів, відображає шар у парильні або біля опалювального приладу).
У кожній конструкції полотно працює як шпаклівка розділяє бар'єр між двома матеріалами, де відіграє роль захисту внутрішнього простору будівель в цілому, а також захисту основних конструкційних матеріалів і функціонують деталей або теплоізоляційних прошарків. Як правило, полотна рулонних матеріалів знаходяться всередині багатошаровій конструкції і захищені від механічних пошкоджень, атмосферних факторів. У деяких випадках рулонний матеріал наділяється особливою міцністю і стійкістю до атмосферних впливів, що дозволяє використовувати його в якості фінішного зовнішнього покриття, наприклад, при створенні пирога плоскої м'якої покрівлі.

ЯК ВИБИРАТИ РУЛОННІ БУДМАТЕРІАЛИ
Раніше в ходу зазвичай був тільки руберойд чи пергамін, але зараз асортимент функціональних полотен значно розширився за рахунок «еврорубероїдів», інноваційних полімерних виробів – плівок і нетканих мембран.

Крім розмірів придбаних полотен, бренду, призначення та інших важливих маркерів, не зайвим буде звертати увагу на ключові фізичні властивості виробів. Вони допоможуть порівняти схожі продукти, більш точно розібратися у сфері використання конкретної моделі і максимально вигідно купити рулонний матеріал саме той, що потрібен. До розгляду варто брати наступні технічні критерії:
- Паропроникність (грам на квадратний метр за добу).
- Водотривкість (мм водяного стовпа).
- Вологовбирання (відсотки від маси).
- Щільність (грам на метр квадратний).
- Розривне навантаження по довжині і ширині (Н/5см).
- Подовження до розриву (відсотки).
- Стійкість до ультрафіолету (допустимий час експлуатації відкритої конструкції).
- Максимальна і мінімальна температура експлуатації, теплостійкість (градуси).
- Еластичність при певних умовах (температура гнучкості на брусі градуси).


ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ БІТУМНА

Бітумні і полімерно-бітумні склади відмінно протистоять вологості, агресивних хімічних речовин. Вони невибагливі в експлуатації, довговічні й універсальні. Багато в чому такі цінні характеристики сучасних моделей досягаються за рахунок модифікування і окислення в'язкого бітуму, а також використання в якості формоутворювача основи тонких міцних синтетичних полотен.

Все це дозволяє за допомогою подібних матеріалів створювати якісні покрівельні килими. Більшість покрівельних рулонних матеріалів здатне працювати в якості гідроізоляції інших будівельних конструкцій, наприклад, фундаменту або перекриття.

Сучасні покрівельні та гідроізоляційні матеріали створюються на основі:

 • Склосітки.
 • Склополотна.
 • Поліефірного полотна.
Зовнішнім покриттям на бітумі може виступати як прозора полімерна плівка, так і грубозерниста посипка з мінерального грануляту, нанесена з одного боку. Саме сланцева або гранулятная посипання дозволяє використовувати матеріал для створення зовнішнього шару покрівельного пирога, тоді як плівка служить виключно для захисту полотна від злипання в рулоні. У свою чергу, міцно тримається, але легко спалююча плівка дозволяє приклеювати полотна на мастиці, так і наплавляти матеріал шляхом використання пальників.

Ціна різних моделей рулонних матеріалів для покрівлі та гідроізоляції буде сильно відрізнятися. Наприклад, відома фірма Техноніколь поділяє матеріали на кілька класів по терміну служби і вартості:
 • Субэконом (Стеклоізол та інші).
 • Економ (Модифікований).
 • Стандарт (Лінокром та інші).
 • Бізнес (Уніфлекс та інші).
 • Преміум (Руберойд).

Традиційний руберойд, отриманий шляхом нанесення на картонну основу тугоплавких бітумів, хоч і рідше, а все-таки продовжують застосовувати. Наприклад, руберойд марки РПП (з пилоподібним посипкою) застосовують в якості підкладки в покрівельних килимах. Різновидом недорого бітумного полотна можна вважати пергамін (картонна основа не покривається бітумом, а просочується бітумним розчином), який використовують для створення вітрового бар'єр, паро - та гідроізоляції стінових конструкцій, а також покрівель.


ВІТРОЗАХИСТ

Для отримання необхідного опору теплопередачі, недостатньо тільки утеплити конструкції і захистити їх від вологи. Більша частина тепла може втрачатися через вплив вітру, так як штучні облицювання будинків після складання не мають належної герметичністю. В результаті ми маємо чотири проблеми:

 • Вихід нагрітого повітря з приміщень внаслідок інфільтрації.
 • Продування конструкцій і масиву волокнистих мінераловатних утеплювачів (знижується ефективність їх роботи).
 • З поверхні мінеральної вати в системах вентильованих повітрям можуть уноситься назовні волокна, з-за чого теплоізоляція стає менш щільною (особливо актуально для вентфасадів і для скатних вентильованих покрівель з ухилом).
 • В приміщення потрапляє пил, кіптява, пилок та інші частинки.
 • Вітрозахист - це в основному неткані полімерні плівки, які закріплюються між утеплюючими шарами дахів/стін і фінішним покриттям. Але цього типу рулонні матеріали в Київі та на будь-яких інших будмайданчиках затребувані також для комплектації холодних конструкцій.


Вітрозахисну плівку по складу сировини поділяють на:

 • Поліетиленову (вдруге перероблену),
 • Поліпропіленову.
 • Вона може бути як паропроніцаїма, так і пароізоляційна.


ГІДРОПАРОІЗОЛЯЦІЯ


До даної групи рулонних матеріалів відносять неткані синтетичні полотна, які створюються з волокон методом склеювання, спікання або з'єднання ниток механічним способом. Матеріалом для виготовлення тонких і легких будівельних гідро - і пароізоляційних мембран є поліпропілен, іноді вторинний поліетилен.

Пароізоляція потрібна, щоб захистити утеплювач від намокання в процесі експлуатації будівлі, коли водяні пари під тиском рухаються з опалювальних приміщень у бік вулиці. Рулонні паронепроникний полотна також захищають матеріал несучих конструкцій, адже конденсуючі пари можуть викликати корозію металевих елементів або загнивання дерев'яних деталей. Пароізоляція допомагає зберегти тепло, так як є непроникною для повітря – то є хорошою вітрозахистом. Багато з цих рулонних матеріалів добре витримують тиск крапельної води, тому використовуються для створення тонкошарової гідроізоляції, наприклад, при заливці стяжок.
В якості пароізоляції і гідроізоляції застосовують:

 • Пергамін.
 • Руберойд.
 • Еврорубероиди.
 • Поліетиленову плівку.
 • Поліпропіленову плівку.
 • Армоване сіткою поліетиленове полотно.
 • Фольгу алюмінієву.
 • Спінений поліетилен.
 • Фольгований спінений поліетилен...

Існують моделі технологічних багатошарових плівок (наприклад, Ізоспан або Ютакон), які мають гладку частину і шорстку водовбирну адсорбуючу прошарок – призначену для утримання конденсату і поступового його видалення через систему вентиляції.

Дифузійні мембрани – окремий клас рулонних матеріалів. Вони мають багатошаровою структурою, в якій поєднуються ізоляційні, армуючі прошарку і перфоровані. Завдяки перфорації щільно здатне ізолювати конструкцію від зовнішніх впливів, але пропускати через себе водяні пари. В залежності від реальних параметрів паропроникності матеріал називають:

 

Насколько вам удобно на сайте?

Рассказать Feedback form banner